Naše služby

Zubní ordinace KVDENT Vám nabízí své služby od července 2014, kdy byla nově vybudována. Naším cílem je nabízet Vám, našim klientům, nejen kvalitní a bezbolestné stomatologické ošetření za využití moderních přístrojů a metod dnešního zubního lékařství, ale i něco navíc.

 

 

 

Parodontologie
Parodontologie je stomatologický obor, zabývající se prevencí a léčbou onemocnění závěsného aparátu zubu, nejčastěji zánětu dásní a parodontitidy. Parodontitis, lidově paradentóza, je infekční onemocnění, jehož příčinou jsou bakterie v zubním plaku a zubním kameni, tedy nedostatečná ústní hygiena. Vznik parodontitidy mohou zhoršovat rizikové faktory jako je kouření, stres, diabetes mellitus a jiná onemocnění. V konečném stadiu končí toto onemocnění uvolněním zubu ze zubního lůžka. U nás provádíme komplexní parodontologickou péči zahrnující konzervativní i chirurgickou léčbu parodontitidy, preventivní, terapeutické a estetické výkony na parodontu.

 

Dentální hygiena a prevence
Dentální hygiena je důležitou součástí prevence zubního kazu, onemocnění dásní a závěsného aparátu zubu. V naší praxi provádíme profesionální čištění zubů, které zahrnuje instrumentální odstranění zubního kamene, odstranění plaku a pigmentací pomocí rotačních kartáčků, profylaktické pasty, přístroje air flow a konečnou remineralizaci chrupu. Součástí ošetření je vyšetření ústní sliznice, dásní a závěsného aparátu zubů. Na závěr ošetření jsou klienti seznámeni s vhodnou, efektivní a šetrnou technikou čištění a jsou jim doporučeny individuální dentální pomůcky. Dentální hygiena je součástí komplexní péče a jeden z hlavních stavebních kamenů pro zdravý, zářivý a dlouhotrvající úsměv našich klientů.
Příspěvky zdravotních pojišťoven 1. čtvrtletí 2023 – naleznete zde

 

Preventivní prohlídky
Slouží k včasnému odhalení počínajícího onemocnění zubů a měkkých tkání.
K nejčastějšímu onemocnění patří zubní kaz, zánět dásní a parodontitida. Po vstupním vyšetření je klientovi sdělen stav dutiny ústní, míra poškození a možnosti její nápravy.
Součástí každého vyšetření je RTG diagnostika, která prokazatelně odhalí přítomnost mezizubních kazů a zánětlivých ložisek, které mnohdy nelze jiným způsobem odhalit.

 

Endodoncie
Komplikací zubního kazu je zánět zubní dřeně provázený bolestmi různé intenzity. Cílem ošetření je mechanicko-chemické opracování kořenových kanálků. Zub se  zbaví infekce a následně hermeticky uzavře. Výkony jsou prováděny pomocí přístrojové a zvětšovací techniky.
Ošetření zubního kazu a jeho komplikací provádíme v tzv. absolutním suchém poli pomocí koffrdamové blány, která zajistí přehled, čistotu a suchost operačního pole. Pomocí koffrdamu se stává ošetření kvalitnější a trvanlivější.

 
Záchovná stomatologie
Ošetření zubního kazu provádíme pomocí estetických fotokompozitních materiálů, které v dnešní době v mnoha ohledech překonaly dříve zhotovované „šedé“ amalgámové výplně. Jejich přednosti tkví převážně v minimální destrukci tvrdých zubních tkání, mechanických a vysoce estetických vlastnostech. Pro zájemce levnější varianty ošetření zhotovujeme výplně i z skloionomerního materiálu a kapslového amalgámu s vysokým podílem stříbra.

 

Implantologie
Zubní implantáty jsou umělé fixní náhrady ukotvené do čelistní kosti, které slouží k náhradě jednoho zubu, skupiny zubů, nebo kompletní rekonstrukci bezzubých čelistí. Zubní implantát je malý šroub z ušlechtilého titanu, který má svůj povrch upraven tak, aby byl co nejlépe přijat kostí. Pro plnohodnotné vhojení implantátu a dlouhodobé stability ošetření je nutná bezchybná ústní hygiena a absence závažných chorob. Výhodou ošetření s využitím zubních implantátů je možnost rekonstrukce fixní náhradou bez nutnosti obrousit okolní zuby, nutné k fixaci můstkových náhrad.

 

U bezzubých čelistí je zde možnost elegantní fixní rekonstrukce.

 

V naší praxi pracujeme se zahraničními implantáty firmy Astra Tech.

 

Bělení zubů – bělení Pure Whitening
V naší ordinaci provádíme inovativní bělení zubů pomocí kombinované techniky bělení Pure Whitening, které zaručuje předvídatelné výsledky barvy B1 či světlejší, minimální obsah peroxidu vodíku 6%, 100% vodní základ gelů bez stabilizátorů a nízkou či žádnou citlivost zubů. V průběhu našeho bělení nemusí pacienti dodržovat bílou dietu.

 

Protetika
Pomocí protetických náhrad lze nahradit jednotlivé zuby, jejich části, skupiny chybějících zubů i všechny zuby ve zcela bezzubé čelisti. Fixními a snímatelnými náhradami jsme schopni funkčně a esteticky rehabilitovat poškozený chrup. V naší praxi nabízíme zhotovení všech typů protetických náhrad, jako jsou keramické fazety, celokeramické a metalokeramické náhrady, šroubované keramické náhrady fixované na implantáty, kompozitní a celokeramické overlay, částečně snímatelné a hybridní náhrady i celkové totální náhrady a mnoho dalších. Fixní práce mohou být vyrobeny manuálně, nebo CAD/CAM navržené a frézované.

Díky dobré spolupráci s laboratořemi Zubní laboratoř Labdent, Anima Dent a Precident jsme schopni klientovi nabídnout zhotovení prací v krátkém časovém intervalu.

 

Abychom Vám mohli nabídnout co nejkomplexnější služby, spolupracujeme s následujícími specialisty. Další informace naleznete na jejich webových stránkách: